‘Best Researcher Award’ is mooie erkenning voor het belang van onderzoek aan Vlerick

Tijdens het Nieuwjaarsevent van Vlerick Business School hebben professoren Steve Muylle en Deva Rangarajan de ‘Best Researcher Award’ 2012 ontvangen voor hun gezamenlijke A* artikel over “B2B Brand Architecture” dat verschenen is in de California Management Review. Sinds 2011 maken onze professoren en onderzoekers jaarlijks kans op deze award die in het leven geroepen werd om modelonderzoek meer zichtbaarheid te geven en het belang van onderzoek aan onze school te onderstrepen.

De externe jury selecteerde hun onderzoek uit 6 artikels die in 2012 door onze professoren en onderzoekers gepubliceerd werden in A* journals. Steve: “Het doet deugd om te zien hoe onze onderzoeksinspanningen op zo’n manier gewaardeerd worden.” Deva sluit zich daarbij aan: “Maar ik blijf er toch bescheiden onder, als je bekijkt hoeveel andere talenten we in de school hebben. Dat stimuleert me alleen maar om volgend jaar opnieuw mee te dingen naar deze award (lacht).” Beiden stellen ook het concept van de award erg op prijs. Deva: “Het gaat niet alleen over het afleveren van een goede publicatie, maar ook over hoe het artikel kadert in onze lessen en andere initiatieven. Dat is volledig in lijn met de visie van onze school op toegepast onderzoek.” Steve gaat verder: “Ik probeer altijd twee of zelfs drie vliegen in één klap te vangen. Ik wil dat mijn onderzoek een voedingsbodem is voor mijn lessen, maar dat het ook op één of andere manier bijdraagt aan onze programma’s en onderzoek voor de bedrijfswereld. Deze award is echt een waardering voor zo’n aanpak en het is daarnaast ook een mooie aanvulling op de ‘Best Teacher’ awards.” 

Steve en Deva, beiden partner van Vlerick, zijn een modelvoorbeeld van onze onderzoeksstrategie die een kruisbestuiving wil stimuleren tussen academisch onderzoek, onderzoek voor de bedrijfswereld en pedagogisch onderzoek.

Over het onderzoek

Het artikel is gebaseerd op samenwerking met een groot aantal B2B bedrijven waaruit op basis van specifieke voorbeelden algemene principes afgeleid worden rond het ontwerp van merkenarchitectuur. Deze principes werden daarna getest en toegepast op een groter aantal voorbeelden van merkenarchitectuur. B2B merkenarchitectuur kent twee belangrijke aspecten: de mate waarin een bedrijf al dan niet gedecentraliseerd is (op het vlak van productgamma, verkoop en marketing) en de mate waarin het bedrijfsaanbod eerder standaard of op maat is.

Gerelateerd nieuws

 1. Marketing en duurzaamheid: twee zijden van dezelfde medaille

  Datum: 03-10-2017
  Categorie: Nieuws over onderzoek
  Fred Lemke is recent benoemd tot professor Marketing en duurzaamheid bij Vlerick. Hiervoor was hij voltijds professor, onderzoeksleider en co-departementshoofd van de Marketing, Operations & Systems Group aan de Newcastle University Business School. Wat zijn zijn expertisedomeinen? Wat brengt hem tot bij ons en wat hoopt hij te bereiken?
 2. Kruisbestuiving en bruggen bouwen

  Datum: 26-01-2016
  Categorie: Nieuws over onderzoek
  Na Parijs en Tilburg richtte Barbara Briers haar pijlen op het thuisfront: Leuven. Recent ging ze van start als Associate Professor Marketing bij Vlerick Business School. “Mijn aandacht gaat hoofdzakelijk uit naar sociaal-maatschappelijke thema’s. Ik vind het belangrijk dat het resultaat van mijn onderzoek een waardevolle bijdrage vormt voor het leven van elke dag.”
Alle artikels