In Memoriam: Roland Van Dierdonck

Vol droefheid nemen we afscheid van em. prof. dr. Roland Van Dierdonck. Roland was decaan van Vlerick Business School van 1998 tot 2007. Als professor Operations Management doceerde hij het belangrijke gelijknamige vak aan honderden Vlerick-studenten.

Em. prof. dr. Roland Van Dierdonck studeerde af als burgerlijk en industrieel ingenieur (Universiteit Gent) en als Doctor in Business Administration aan Harvard University (VS). Voor hij decaan werd, was hij assistent-professor aan het International Institute for Management Development (IMD, Lausanne), Visiting Research Scholar aan de University of North Carolina, Chapel Hill (VS) en Visiting Professor aan INSEAD (Frankrijk), Rotterdam School of Management (Nederland) en diverse andere scholen en universiteiten. Hij was alom gerespecteerd in de academische wereld en het bedrijfsleven, onder meer door zijn werk voor de European Foundation for Management Development (EFMD).

Roland leidde onze school op de weg naar autonomie, internationalisering en groei. Onder zijn leiding verhuisden we naar de huidige campus in Gent en voegden we onze activiteiten samen met die van de MBA van de KU Leuven. Het resultaat was Vlerick Leuven Gent Management School: een zelfstandige business-school verbonden aan twee universiteiten.

Zijn collega’s omschrijven Roland als een bescheiden, intelligente man en een harde werker. Hij was meer een luisteraar dan een prater. De waardering die men voor hem voelde, bleek het duidelijkst op het verrassingsfeest dat hem werd aangeboden bij zijn aftreden als decaan. Wie erbij was, herinnert zich vast de hartelijke warmte die we allemaal voelden voor de man die onze school geleid heeft in jaren van bloei en voorspoed. En dat deed hij op zijn eigen manier: vol toewijding en waardigheid.

We herdenken hem met dankbaarheid en respect.

Marion Debruyne
Decaan Vlerick Business School

Gerelateerd nieuws

 1. Vlerick mag zich opnieuw Accredited Certifier van Lean Competency noemen

  Datum: 29-03-2013
  Categorie: Nieuws over de school
  Het Lean Enterprise Research Centre aan de Universiteit van Cardiff heeft onlangs de accreditatie van de opleiding ‘Operational Excellence’ aan Vlerick Business School verlengd voor een periode van twee jaar. De School kreeg deze Lean Competency accreditatie voor het eerst in 2007. Het evaluatiecomité van Cardiff University kent de verlenging van twee jaar opnieuw onvoorwaardelijk toe.
 2. Vlerick feliciteert Sanoma Media en Umicore met het winnen van de Supply Chain Award 2012

  Datum: 28-11-2012
  Categorie: Nieuws over de school
  Gisteren werd tijdens een gala-avond voor de negende keer de Supply Chain Award 2012 uitgereikt. Deze wedstrijd – een initiatief van VIB en PICS – beloont het meest impactvolle logistieke / supply chain project in Vlaanderen, en staat open voor zowel kleine en middelgrote ondernemingen als multinationals. Voor Vlerick Business School beoordeelde professor Ann Vereecke mee de projecten.

Alle artikels